הדפס
  • ראשי
  • חדשות
  • פארק חדש על שמם שלושת הצעירים שנחטפו ונרצחו סמוך לגוש עציון

פארק חדש על שמם שלושת הצעירים שנחטפו ונרצחו סמוך לגוש עציון

11 נובמבר 2014

הקרן הקיימת לישראל, עיריית עפולה ורשות ניקוז ונחלים קישון קיימו בתחילת השבוע טקס הסרת לוט מעל פרוייקט פארק נחל המורה בעפולה. הפארק נושא את שמם של שלושת הנערים שנרצחו בחודש יוני השנה באזור גוש עציון – איל יפרח, גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל זכרם לברכה.

האורח המרכזי בטקס היה אביו של איל ז"ל, אוריאל יפרח, אשר הודה בהתרגשות לכל מי שלקח חלק בביצוע הפרוייקט ולאנשי הקהילה היהודית בטולוז שנכחו במקום ושתרומתם סייעה במידה רבה להוצאתו לפועל.

מדובר בפארק, אשר מוקם בימים אלה, בסמוך לערוץ נחל החוצה את עפולה עילית. הפארק ושביליו מיועדים להשתלב בשטח השכונה. במסגרת הפרויקט, המבוצע על ידי רשות ניקוז ונחלים קישון, ישוקם תוואי הוואדי, ייווצרו שבילי הליכה מוארים לאורכו, תוכשר טיילת ויוצבו מתקני שעשועים אשר ינציחו את זכר הנערים. הקרן הקיימת לישראל נטעה עצים במרחב המתוכנן טרם כניסתה של שנת השמיטה וכעת נמשכות העבודות בשאר התחומים.

הפרויקט יוצא אל הפועל בעיקר הודות לידידי קק"ל בצרפת. עלותו הכוללת כ- 6 מיליון ₪; מחצית הסכום הינה תרומת קק"ל צרפת.

פארק נחל המורה נמצא בחלקה המערבי של עפולה עילית וממנו נשקף נוף יפהפה של עמק יזרעאל. אנשי רשות הניקוז, בראשותו של המנכ"ל חיים חמי, ביחד עם עיריית עפולה וקק"ל, יכשירו את המקום ויעמידו אותו לטובת תושבי העיר כולה והשכונה בפרט.

אוריאל יפרח, אביו של איל ז"ל, אמר בנאומו בטקס: "מאוד מרגש אותי לעמוד פה היום להנציח את זכרם של איל, גלעד ונפתלי, שהיו ילדים בשיא חייהם. שאהבו לטייל בארץ. באהבתם את ישראל אין דבר נפלא וגדול מהנצחתם בפארק חי, נושם וצומח. עם ישראל לכל דורותיו נלחם על קיומו בעולם וגם בארץ. המקום הטבעי של העם היהודי הוא פה בארץ ואני מזמין את הקהילה בטולוז להגיע אלינו, לחיות פה איתנו והלוואי שנזכה לעשות זאת בשלום בשקט ובשלווה.  במקרה שלנו הרגשנו את אחדות עם ישראל שחיבק אותנו וליווה אותנו. נאחל שאחדות זו של עמנו תמשיך ושנגדל בארץ עוד דורות רבים וחזקים. אמן".

בשם קהילת יהודי טולוז נשא דברים בטקס פלביאן סלאם, נשיא קק"ל בטולוז, אשר דיבר על הדמיון שבין מאבקה של ישראל בטרור לבין המאבק שמנהלים יהודי עירו. "במרץ נרצחו ילדים בטולוז רק משום היותם יהודים. רוצח נכנס לבית הספר ורצח ילדים וילדות. אנחנו מחנכים את ילדינו בבית הספר לאהבת הזולת ולמתן כבוד לכל אדם באשר הוא ודווקא במקום הזה היה מי שבחר לפגוע בנו בצורה כה אכזרית".

בחנו את הידע שלכם וענו על שאלות בנושאים שונים.

הידעת??

animels

בסביבתו של נחל קישון, חי חתול שאוהב לשחות ושוחה היטב !

חתול הביצות חי לצד מקורות מים וניזון מיונקים קטנים, עופות ואפילו דגים. שיקום נחלים ומקורות מים ושמירה על שטחים פתוחים, מסייעים להתאוששות אוכלוסיית חתול הביצות שהצטמצמה מאוד במחצית השנייה של המאה העשרים, עקב פיתוח והרס בתי גידול לחים.