היסטוריה אקולוגיה מים גאוגרפיה צמחיה בעלי חיים רמת קושי קשה רמת קושי בינונית רמת קושי קלה

ברוכים הבאים לחידון טריוויה

השאלון מכיל:10 שאלות בתחומים שונים בשלוש דרגות קושי.

אופן המשחק:
בכל אחת מהשאלות, בחר את התשובה הנראית לך נכונה. תוכל לקבל משוב , מיד לאחר הבחירה.
לאחר שתסיים לענות על 10 שאלות, תראה את הציום שקיבלת.
​בהצלחה!

תודה שניסית, !

תוצאתך היא: נקודות

ענית תשובות נכונות מתוך שאלות סה”כ

הקלד את שמך

בחר רמת קושי

ענית תשובה נכונה!
ענית תשובה לא נכונה!
התשובה הנכונה היא
0נקודות
0%

טיילת חדשה נחנכה סמוך לטחנת הנזירים בנחל ציפורי

אתר טיולים ופנאי חדש עומד, החל מסוף השבוע הזה, לרשות המטייל הישראלי: בנחל ציפורי נחנכה בשבת (10.10) טיילת חדשה בקטע שבין טחנת הנזירים לכפר ראס עלי. בטקס נכחו מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים קישון חיים חמי, ראש המועצה האזורית זבולון דבל'ה ישורון, יו"ר הוועד המקומי של הכפר נימר סומרי, הצוות שהוביל את התהליך מקרב תושבי ראס עלי ושכנים יהודים וערבים מכל הסביבה.

מדובר בפרוייקט קהילתי שאותו הובילה רשות ניקוז ונחלים קישון ושבו השתתפו תושבי הכפר בתכנון ובביצוע, בסוגיות כגון: מה הם רוצים שיהיה בטיילת וכיצד לגרום לה למשוך מבקרים ישראלים אל הנחל ולסביבת הכפר.

הטיילת, באורך של כשני קילומטרים, יוצרת שילוב מרתק ויפהפה של נחל זורם, מפלי מים, צמחיה עשירה המצלה ומחזקת את גדת הנחל ופינות ישיבה לטובת המטיילים שירצו להגיע למקום בכל עונה של השנה.

 

תהליך שיתוף ציבור

תהליך התכנון של הטיילת כלל שורה של מפגשים עם מגוון בעלי עניין: תושבים, חקלאים, רועים, ועוד בהנחייתו של ברוך קומפנו, מומחה לאיכות סביבה וקייימות בקהילה, אשר זכה ב-2014 בפרס 'הגלובוס הירוק'. הליך שיתוף ציבור מן הסוג הזה הינו חדשני בקרב האוכלוסיה הערבית ובמהלכו החליטו אנשי הקהילה לקבל אחריות ולהתחייב להחלטות מורכבות. החקלאים, שאדמותיהם גובלות בגדת הנחל, נרתמו לסייע והסכימו שקטעים מן הטיילת יעברו ליד ובתוך נחלותיהם. בעלי העדרים, אשר רועים את הצאן והבקר באזור במשך שנים רבות – נטלו חלק בתהליך שיתוף הציבור וקיבלו על עצמם מגבלות שמטרתן לשמור על הנחל ועל סביבתו.

ברוך קומפאנו, שהנחה את המפגשים במסגרת התהליך, אמר: "הפרויקט כולו נמצא בתחילת דרכו. צפויה לו דרך ארוכה ובכוונת רשות ניקוז ונחלים קישון להמשיך בליווי הקהילה לאורך שנים רבות".

 

 

 

טקס מרגש בעיצומם של אירועים בטחוניים

הטיילת נחנכה בשבת בטקס נטיעות ובמפגש יהודי ערבי, שבמהלכו מדריכים ערבים תושבי המקום סיפרו על ההסטוריה של האזור ועל המצווה הדתית לשמור על הסביבה. רבים מן המשתתפים באירוע, ערבים ויהודים, מעמק יזרעאל, מהכפרים הערביים ומהמועצה האזורית זבולון, הדגישו בדבריהם את הצורך להדק את שיתוף הפעולה בין ערבים ויהודים, בעיקר על רקע אירועי השנאה והפיגועים הרבים ברחבי הארץ.

מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים קישון, חיים חמי, אמר בטקס: "אנחנו מגשימים היום חלום בנחל ציפורי, לשקם אותו ולהחזירו למה שהיה פעם, כמו שזוכרים אותו זקני הכפר. בעיצומה של סערה שעוברת על האזור ועל החברה שלנו, אין כמו היום הזה להוכיח שנועדנו לחיות ביחד ושתהליך של דיאלוג ושותפות מלאה הוא הטוב ביותר עבור בני אדם ועבור הסביבה. אנחנו נוטעים את השתילים הללו על מנת להצמיח כאן שלום אמת, שיש לו גזע יציב, ענפים רחבים ושורשים חזקים".   

 
בחנו את הידע שלכם וענו על שאלות בנושאים שונים.

הידעת??

animels

בסביבתו של נחל קישון, חי חתול שאוהב לשחות ושוחה היטב !

חתול הביצות חי לצד מקורות מים וניזון מיונקים קטנים, עופות ואפילו דגים. שיקום נחלים ומקורות מים ושמירה על שטחים פתוחים, מסייעים להתאוששות אוכלוסיית חתול הביצות שהצטמצמה מאוד במחצית השנייה של המאה העשרים, עקב פיתוח והרס בתי גידול לחים.

רשות ניקוז ונחלים קישון, רח' המגדל, יקנעם המושבה. טל: 04-9099819 פקס: 04-9597790 | אתר - EXIO מבית מיוטיקס